تعمیر فیس آیدی آیفون

تعمیر فیس آیدی آیفون
تعمیرات فیس آیدی آیفون

ابتدای مبحث تعمیر فیس آیدی آیفون بهتر است بیشتر با این تکنولوژی جدید آشنا شوید. قفل تشخیص چهره faceid یک تکنولوژی جدید که شرکت اپل آن را به اسم خود ثبت کرده است. این قابلیت جذاب که از گوشی آیفون ایکس به بعد در موبایل‌های اپل استفاده شد که طرفداران زیادی پیدا کرد و مورد توجه قرار گرفت. شما برای ورود به موبایل خود دیگر نیاز نیست که رمز گوشی را وارد کنید و به محض اینکه موبایل خود را به سمت صورت می‌گیرید تا صفحه نمایش آن را ببینید این فناوری پیشرفته با شناسایی صورت شما قفل صفحه را باز خواهد کرد.

تعمیر فیس آیدی آیفون در مرکز تعمیرات فیکس موبایل با ضمانت

تعمیر فیس آیدی آیفون که یکی از مشکلات رایج گوشی ها است. در مرکز تعمیرات آیفون فیکس موبایل با ضمانت انجام می‌شود. فیس آیدی این گوشی ها بعد از مدتی از کار خواهد افتاد و دیگر قادر به تشخیص چهره شما نخواهد بود. و شما برای ورود به داخل گوشی حتما باید رمز ورود را وارد کنید. فیس آیدی در گوشی های سری ایکس از چند قسمت تشکیل شده است. که بیشتر خرابی ها از قسمت dot projector فیس آیدی است. قسمت بعدی که خرابی خیلی کمتری دارد infrared camera میباشد. که طبق تجربه ما این قسمت از فیس آیدی خرابی ندارد. به جز در موارد آبخوردگی شدید گوشی که سولفاته این قسمت را خراب میکند. قسمت سوم فیس آیدی فلت سنسور و اسپیکر هست که معمولا بر اثر ضربه خوردگی گوشی این فلت آسیب می بیند.

تعمیر فیس آیدی

فیس آیدی به چه صورت کار میکند؟

وقتی گوشی رو در دستان خود میگیرید اولین قسمتی که فعال می‌شود قابلیت اثر شناسایی صورت شما یا همان faceid است. که پرتوهای نور مادون قرمز را به صورت شما می‌تاباند که چهره شما را شناسایی نماید. دلیل استفاده از مادون قرمز این است که بتواند در تاریکی باز چهره شما را شناسایی و قفل صفحه را باز نماید.

تعمیرات فیس ایدی آیفون
تعمیرات فیس ایدی آیفون

برای تعمیرات فیس آیدی گوشی اپل باید چه کاری کرد؟

گوشی‌های قدیمی ساخت شرکت اپل همچون مدل گوشی های قبل از آیفون ایکس، همگی از لحاظ قفل امنیتی مجهز به سیستم قفل اثرانگشت بودند. اما از زمانی که این شرکت گوشی های جدیدتر را روانه بازار کرد، انقلابی را به وسیله‌ی این سیستم قفل فیس‌آیدی یا باز شدن قفل با چهره در گوشی و ارتقا امنیت موبایل‌های خود پدید آورد. که کمپانی شرکت های دیگر و با سیستم عامل های مختلف برای به کار بردن در گوشی‌های خود از این تکنولوژی بی‌نصیب نیستند. اما با این‌ حال، فیس آیدی انگار تنها مختص به گوشی های آیفون است. البته که در نقطه‌ی مقابل، نوع و شکل خرابی این تکنولوژی در گوشی آیفون نیز کاملا شکل مخصوص خودش را نیز دارد. با این که ممکن است خرابی فیس آیدی دلایل مختلفی داشته باشد که در بیشتر زمان‌ها علت خرابی این تکنولوژی تنها نتیجه‌ی برخورد مایعات و‌ وارد شدن ضربه‌های مختلف به گوشی شما است.

در چه صورت فیس آیدی قابل تعمیر است؟

گوشی هایی قابل تعمیر هستند که از سه قطعه که بالا نام بردیم هیچ کدام تعویض نشده باشند. در این صورت ما میتوانیم با دستگاه های بروز دنیا که فقط برای این کار است. یعنی تعمیر فیس ایدی وارد ایران کرده ایم برای شما با یک هزینه خیلی عالی تعمیر کنیم. البته به جز اینکه تعمیر فیس آیدی به پروگرمر های جدید لازم دارد. نیاز به تجربه بالا در امر تعمیرات دارد که تکنسین های ما با بیش از ده سال تعمیرات این کار را به خوبی و با ضمانت برای شما انجام خواهند داد.